Wywiad z Topp Dogg

Chłopaki z hip-hopowej grupy Topp Dogg za tydzień pojawią się w Europie ze swoim pierwszym showcasem.

Mieliśmy okazję zadać im kilka pytań. Zapraszamy do przeczytania wywiadu!

tdimg

AMP: Czy moglibyście na początku przedstawić się osobom, które jeszcze was nie znają?

P-Goon: Cześć! Jestem P-Goon, lider wyjątkowej i utalentowanej grupy hip-hopowej Topp Dogg. Nasza grupa składa się z dwunastu członków, a każdy z nich posiada unikalny talent oraz osobowość. Miło mi was poznać!

Hansol: Cześć, jestem Hansol. Jestem uroczym i seksownym chłopakiem (śmiech). W zespole jestem odpowiedzialny za śpiew, taniec oraz choreografię.

B-Joo: Jestem B-Joo, jestem seksownym oraz wesołym chłopakiem. Miło mi Was poznać! W zespole odpowiedzialny jestem za śpiew oraz razem z Hansolem układam choreografie.

Jenissi: Jestem Jenissi, odpowiadam za fajny, dynamiczny rap!

Kidoh: Jestem Kidoh, ja również zajmuję się rapem, a także produkcją muzyczną w Topp Dogg.

Gohn: Cześć, jestem Gohn, zajmuję się śpiewem oraz pisaniem piosenek.

Hojoon: Jestem Hojoon, zajmuję się śpiewaniem i tańcem, miło mi was poznać!

Sangdo: Cześć, jestem romantycznym Sangdo (śmiech), z delikatnym i mocnym głosem.

Nakta: Jestem Nakta, w Topp Dogg zajmuję się byciem wysokim (śmiech) oraz śpiewaniem.

Xero: Cześć, jestem charyzmatycznym Xero i zajmuję się wybuchowym tańcem, śpiewaniem oraz rapowaniem.

A-Tom: Tutaj żywiołowy maknae A-Tom. Zajmuję się rapowaniem.

Yano: Cześć, jestem Yano, jestem kolejnym maknae w Topp Dogg. Zajmuję się mocnym, szybkim rapowaniem.

AMP: Jaka jest pierwsza rzecz, która przychodzi wam do głowy, gdy słyszycie „Polska”?

Kidoh: To piękny i zielony kraj z bardzo ładną architekturą, do którego naprawdę chcielibyśmy się udać, jeśli mielibyśmy okazję.

B-Joo: Zgadza się. Wygląda na to, że mamy tam wielu fanów, więc bardzo chcielibyśmy dowiedzieć się więcej o Polsce.

AMP: Czy jest jakaś polska potrawa, którą chcielibyście spróbować?

Hojoon: Właściwie to nie znam za wielu tradycyjnych polskich potraw, ale obejrzałem kilka zdjęć i wygląda na to, że niektóre z nich wyglądają podobnie do potraw koreańskich, dlatego ciekawym byłoby sprawdzenie, które z nich różnią się smakiem. Na przykład pierogi wyglądają jak koreańskie mandu (만두), a kotlet schabowy wygląda bardzo podobnie do koreańsko/japońskiego Tonkatsu (돈까스).

Yano: Oprócz tego Polska jest znana z kiełbas, więc i tego chciałbym spróbować.

AMP: Jakie miejsca w Europie chcielibyście odwiedzić najbardziej?

Gohn: Mamy tak wiele miejsc w Europie, które chcemy odwiedzić. Oprócz Paryża, Mediolanu i Londynu, które odwiedzimy w trakcie naszej europejskiej trasy, chcielibyśmy odwiedzić oczywiście Polskę, ale także takie miasta jak Berlin i Barcelona. Wspaniale byłoby się udać również do krajów skandynawskich.

Xero: Tak, jest tak bardzo dużo rzeczy, które chcemy zobaczyć i zrobić, że aż ciężko wybrać tylko jedną.

AMP: Z którą ze swoich piosenek lubicie najbardziej występować i dlaczego?

Hansol: Ja bardzo lubię “Keep Smiling”, ponieważ ma świetną melodię, która podczas występu nadaje niesamowitą atmosferę. Ta piosenka bardzo pasuje do Topp Dogg.

AMP: Czym byście się zajmowali, gdybyście nie tworzyli muzyki?

Hojoon: Gdybym nie był piosenkarzem, to nadal chciałbym pracować w jakiś sposób jako artysta, może uczyłbym tańca. Mam wysoki poziom w Kendo (coś podobnego do czarnego pasa), więc może moja kariera potoczyłaby się właśnie tą ścieżką, zamiast muzyki.

Sangdo: Tak naprawdę nigdy nie myślałem o niczym innym poza śpiewaniem… Ale może chciałbym prowadzić własną kawiarnię lub coś podobnego.

A-Tom: Nigdy nad tym się nie zastanawiałem, ale prawdopodobnie byłbym teraz studentem.

AMP: Jakie było wasze pierwsze wrażenie, kiedy pierwszy raz się ze sobą spotkaliście?

Sangdo: Kiedy pierwszy raz spotkałem Hojoona, pomyślałem że jest bardzo uroczym dongsaengiem (śmiech). Moje pierwsze wrażenie o Kidoh jako trainee było pozytywne, uznałem go za osobę o bardzo dobrym umyśle. Yano był bardzo dobry w rapowaniu, ale oprócz tego był uroczy jak małe dziecko (śmiech).

Hansol: Kiedy po raz pierwszy spotkałem B-Joo byłem bardzo zaskoczony, ponieważ jego styl oraz osobowość były bardzo zbliżone do mojej, dlatego bardzo szybko staliśmy się sobie bliscy. Kiedy pierwszy raz spotkałem Naktę pomyślałem, że jest wysoki i przystojny, jakby twarz naszego zespołu, chociaż pierwszego dnia naszego spotkania obraził mnie (śmiech)! Kiedy po raz pierwszy spotkałem Gohn-hyunga od razu zauważyłem, że jest uprzejmy, ale nie tylko wobec mnie, po prostu ma taką osobowość. No i oczywiście był bardzo dobry w śpiewie.

A-tom: P-Goon-hyung sprawił na mnie wrażenie chłodnego i eleganckiego, tak samo jak Xero-hyung. Ale za to Jenissi-hyung podczas naszego pierwszego spotkania sprawiał wrażenie bardzo ciepłego i uroczego.

AMP: Gdybyście mogli zagrać w filmie, jaki byłby to film lub gatunek?

Hansol: Ponieważ bardzo lubię horrory, to ciekawie byłoby zagrać w jednym z nich!

Hojoon: Chciałbym grać rolę psychopaty (śmiech).

Sangdo: Bardzo chciałbym spróbować wszystkiego – od dramy rodzinnej do thrillera!

AMP: Co jest najtrudniejszą rzeczą w byciu idolem?

Yano: Podczas promocji nowej piosenki musimy bardzo ciężko pracować i mało śpimy. Wydaje mi się jednak, że dotyczy to wielu zawodów w Korei, nie tylko idoli. Kiedy czas promowania się kończy nadal dużo ćwiczymy, ale możemy się wyspać bo nasze grafiki nie są już tak napięte.

Hansol: Poza trudnościami fizycznymi, wyjątkową rzeczą w życiu idola jest to, że musimy codziennie dbać o szczęście naszych fanów i upewniać się, czy nasze działania ich nie zmartwią. Każdy fan jest inny. To co mówimy albo robimy, czy jest akceptowalne, popierane czy nienawidzone, nie ma niczego, w czym WSZYSCY fani będą zgodni. Wydaje mi się więc, że my jako idole powinniśmy podejmować najbezpieczniejsze wybory, a to czasem może być trudne do wykonania.

B-Joo: Oczywiście rzeczy pozytywnych jest więcej niż negatywnych, w innym wypadku byśmy tego nie robili. Kochamy naszych fanów prawdziwie i szczerze, są oni świetnym źródłem siły, wsparcia oraz inspiracji – zawodowej oraz osobistej.

AMP: Jakie są wasze plany i cele na przyszłość? 

Jenissi: Oczywiście naszym marzeniem jest, aby Topp Dogg stało się świetną grupą z wieloma fanami na całym świecie. Chcielibyśmy podróżować i występować w wielu miastach i krajach, podbijać listy przebojów oraz wygrywać dużo nagród. Wielu członków z pasją oddaje się indywidualnym projektom, które pokazują różnorodność i indywidualizm w zespole, więc podczas dążenia do osiągnięcia naszych dużych celów mamy nadzieję, że pokażemy się więcej z tej strony.

AMP: Proszę zostawcie jakąś wiadomość dla użytkowników Asian Music Polska oraz swoich polskich fanów.

P-goon: Dziękujemy Asian Music Polska za możliwość rozmowy z naszymi polskimi fanami. Mamy nadzieję, że w przyszłości uda nam się spotkać!

Xero: Proszę nie przestawajcie nas kochać i wspierać! Dzięki temu dorastamy jako artyści i mamy ochotę pracować jeszcze bardziej. Dziękujemy!

AMP: Dziękujemy!

Dodaj komentarz