Wywiad z AliA

Zespół AliA został utworzony w 2018 roku, na swoim koncie do tej pory mają dwa mini albumy. Najnowszy „Realize” został wydany we wrześniu 2019 roku. Grupa wybrała się w trasę koncertową „AliAliVe2020 Around the World -Re:AliVe-” by promować to wydawnictwo, odwiedzając również Polskę. Mieliśmy szansę porozmawiać z zespołem z tej okazji. Zapraszamy do przeczytania wywiadu!

AMP: Dziękujemy za poświęcenie czasu na udzielenie nam wywiadu! Na początek poprosimy was o przedstawienie się!

AYAME: AYAME na wokalu!

EREN: Jestem EREN, gitarzysta.

SEIYA: SEIYA – basista.

TKT: TKT, na keyboardzie.

RINA: Nazywam się RINA – skrzypaczka.

BOB: BOB na perkusji.  

AMP: Jest to wasza pierwsza trasa w Europie. Czego spodziewacie się po występach za granicą?

BOB: Liczymy, że uda nam się nawiązać jak najbliższą więź z tutejszą publiką i mamy nadzieję wrócić jak najszybciej. Jakikolwiek kraj w Europie by to nie był, naprawdę cieszymy się na występy tutaj.

AMP: Czy macie w planach zwiedzanie w czasie waszego pobytu za granicą? Czy jest coś w Europie, co chcielibyście zobaczyć w szczególności?

TKT: Osobiście najbardziej chciałbym zobaczyć stadiony piłkarskie wszystkich krajów! Byłbym przeszczęśliwy, gdybym mógł poczuć na własnej skórze historię europejskiego futbolu. 

AMP: Jakie są cechy szczególne wykonywanej przez was muzyki? Jakimi słowami opisalibyście swój styl muzyczny? 

RINA: AliA składa się z muzyków, którzy doświadczyli wcześniej przeróżnych gatunków, takich jak rock czy muzyka klasyczna. Z tego też powodu nasze brzmienie nazwać można wręcz hybrydą – jest ono zupełnie unikatowe i wierzę, że nigdy wcześniej niczego takiego nie słyszeliście! 

AMP: AliA rozpoczęła działalność w dopiero w 2018 roku, ale już zdążyliście wydać dwa mini albumy. Pierwszy z nich to „AliVe” z lutego 2019 roku, a drugi – „realize”, które pojawiło się we wrześniu. Czy moglibyście przybliżyć nam koncepcję, jaka stała za tymi krążkami?

 EREN: Na początkowym albumie chcieliśmy zaprezentować, czym tak naprawdę jest AliA. Wybraliśmy więc energiczne utwory z początkowego okresu naszej działalności, które zapadają w pamięć i cieszyły się największą popularnością. Jeśli zaś chodzi o „realize”, poprzez to wydawnictwo uaktualniliśmy nieco swój wizerunek i zaprezentowaliśmy, jakim zespołem chcemy się stać.

AMP: Oceniając po waszych występach na żywo oraz teledyskach, strona wizualna wydaje się być dla was bardzo ważna. Co wpłynęło na sposób, w jaki prezentujecie się na scenie? Co było waszą inspiracją? 

AYAME: Każdy z członków zespołu zaczynał od zupełnie innych gatunków, od metalu aż po muzykę poważną. Wszystkie te indywidualności zderzają się ze sobą i właśnie to tworzy duszę naszego performance’u.

AMP: Dlaczego zdecydowaliście się rozpocząć właśnie taki zespół? W dzisiejszych czasach nie zdarza się często, byśmy widzieli instrumenty takie jak skrzypce u grup wykonujących rocka. Z jakiego powodu obraliście tak nietypową drogę? 

EREN: Już na samym początku zdecydowaliśmy, że stworzyć chcemy właśnie taką formację. Ja sam miałem w przeszłości styczność z muzyką do gier video i z wykonaniami orkiestralnymi, stąd też pomyślałem, że niesamowicie byłoby usłyszeć pianino i skrzypce w utworach rockowych! 

AMP: Jaką wiadomość chcecie przekazać swoją twórczością jako AliA?

AYAME: Chcemy, by nasza muzyka przekroczyła granice i dotarła do każdego. AliA jest naszym miejscem, gdzie jesteśmy najszczęśliwsi i chcemy ucieszyć również każdego, z kim się spotkamy – taką właśnie wiadomość mamy nadzieję przekazać. 

AMP: Czego mogą spodziewać się wasi fani w najbliższej przyszłości? Jakie są wasze cele po zakończeniu tej trasy?

SEIYA: Nie bylibyśmy w stanie poczuć żarliwych emocji fanów we wszystkich krajach, które odwiedziliśmy, gdyby nie udało nam się zrealizować tej trasy. Byliśmy w stanie dotrzeć z naszą muzyką nie tylko do publiczności w Japonii, ale i w innych częściach świata i śmiem stwierdzić, że jednocześnie zburzyliśmy pewne granice.

Europejska trasa oraz wszystkie wydarzenia, które nas w jej trakcie spotkały, są dla nas bardzo cennym doświadczeniem i jestem przekonany, że wpłyną one znacząco na naszą dalsza muzykę i występy. Chcemy kontynuować działalność jako AliA tak, by zaprezentować fanom na całym świecie wszystko to, czego nie potrafilibyśmy występując wyłącznie w Japonii. Teraz możecie spodziewać się po nas jeszcze więcej! 

AMP: Na koniec poprosimy o wiadomość dla polskich fanów! 

BOB: Cześć! Wyruszyliśmy do Europy, by pokazać wam nasz świat. Proszę, przyjdźcie nas zobaczyć bawcie się z nami jak najlepiej! 

Serdecznie dziękujemy AliA oraz Knock Out Productions za możliwość przeprowadzenia wywiadu.

Dodaj komentarz