Wywiad z 24K

pre_1433959717__24kfinal

AMP: Przedstawcie siebie i muzykę 24K!

 Cory: Jestem Cory, jestem liderem i zajmuję się produkcją muzyki 24K.
Kisu: Jestem Kisu i jestem odpowiedzialny za wokal oraz rozbawianie wszystkich.
Jeunguk: Cześć, jestem Jeunguk i w 24K zajmuję się rapowaniem.
Daeil: Cześć, Daeil, „dancing machine” zespołu.
Hui: Cześć, pochodzę z Chin i nazywam się Hui.
Jinhong:  Cześć, jestem nowym najmłodszym członkiem 24K, nazywam się Jinhong!
Sungoh: Witajcie 24U z Polski! Jestem Sungoh i jestem twarzą zespołu.

AMP: Czym się różni 24K od innych grup k-popowych? Co jest waszą najmocniejszą stroną?

24K: Jesteśmy prawdziwą „grupą artystów”, którzy samodzielnie tworzą wszystko, od piosenek po układy taneczne.

AMP: Z czym wam się kojarzy Polska?

Cory: W Korei kiedyś była popularna taka jedna klubowa piosenka… Było to „I love Poland” Hazela.
Kisu: Przypominają mi się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2002, ponieważ pierwszym przeciwnikiem Korei podczas tych mistrzostw była właśnie Polska. Nie słyszy się zbyt wiele o Polsce, a więc przed chwilą postanowiłem ją wyszukać i natrafiłem na zdjęcie pierogów. Bardzo chciałbym ich spróbować! Od tej pory, kiedy usłyszę „Polska”, będę myślał o pierogach!
Jeunguk: Ze stolicą Polski – Warszawą!
Daeil: Wyszukałem Polskę w Internecie i natrafiłem na zdjęcie Krzywego Domku w Sopocie. Wyglądał naprawdę super, teraz co chwilę mi się on przypomina ^^
Hui: Z Warszawą i Fryderykiem Chopinem.
Jinhong:  Ostatnio strasznie miałem ochotę wybrać się w jakąś podróż i Polska jest jednym z miejsc, które chciałem odwiedzić!
Sungoh:  Przychodzi mi do głowy wesołe miasteczko, w którym często bywałem w dzieciństwie. Kojarzy mi się z miejscami takimi jak koreański park rozrywki Seoul Land albo zagraniczne Disney Landy. Wydaje mi się, że musi tam być wiele pięknych miast!!

 AMP: Jak się czuliście, stając po raz pierwszy na scenie podczas waszego debiutu? Martwiliście się, że coś nie wyjdzie, denerwowaliście się, czy czuliście radość?

Cory: Podczas debiutu po raz pierwszy stanąłem na prawdziwej scenie… Nie mogłem przestać się trząść. Ale jako, że w końcu mogłem na niej stanąć, cały drżałem… Ale z wielkiej radości!
Kisu: Schodząc ze sceny, zastanawiałem się jak wypadłem… Nic wtedy do mnie nie docierało, zupełnie nie kontaktowałem i kiedy opadło już ze mnie całe to napięcie, moje nogi nie chciały przestać drżeć.
Jeunguk: Wydaje mi się, że moje serce biło wtedy jak szalone. Kiedy już zszedłem ze sceny, było mi trochę żal, że to już i jednocześnie byłem niesamowicie szczęśliwy.
Daeil: Tak naprawdę to strasznie się denerwowałem. Ale to uczucie radości, które mnie opanowało po występie, była niesamowite.
Hui: Bardzo się denerwowałem.
Jinhong:  Ja jestem typem, któremu nerwy dodają niesamowitej siły, a więc debiut był dla mnie wielką radością.
Sungoh: Stojąc na scenie podczas debiutu, tak naprawdę miałem totalną pustkę w głowie. Czy to sen, czy to rzeczywistość… Trochę się wyłączyłem. Cały występ minął w mgnieniu oka. Kiedy już zszedłem ze sceny, moją jedyną myślą było to, że mój pierwszy występ minął zanim się zorientowałem…

AMP: W kwietniu wypuściliście piosenkę „Hey you”, co możecie powiedzieć o tym utworze?

24K: Jest to piosenka, która przypadnie wszystkim bez względu na ich płeć czy wiek. Łączy w sobie  elementy hip-hopu i muzyki elektronicznej wpasowując się w klimat popularnych za granicą festiwali muzyki elektronicznej.

AMP: Którą piosenkę ze swojego repertuaru lubicie najbardziej? Dlaczego?

Cory: Oczywiście jest to nasza najnowsza piosenka „Hey you”! Ponieważ jest to „nasza” piosenka~!
Kisu: Ja lubię „Secret Love” z naszego pierwszego krążka. Bardzo lubię takie klimaty, podobają mi się też melodia i słowa, za którymi zdaje chować się jakiś sekret.
Jeunguk:  Naprawdę dobrze słucha mi się „Secret love”.
Daeil: Ja wybieram „Hey you”. To naprawdę ekscytująca piosenka!
Hui: „Hey you”, ponieważ z tą piosenką debiutowałem!
Jinhong: „Never” z naszego drugiego krążka. Od kiedy tylko usłyszałem tę piosenkę, nie mogę przestać jej nucić. Ta melodia cały czas za mną chodzi.
Sungoh: Ja też lubię „Secret love”, ponieważ możemy zaśpiewać tę piosenkę razem z fanami i bardzo podobają mi się słowa!

AMP: Czy mieliście już okazję spotkać się z fanami z zagranicy? Jak myślicie, jaka jest różnica pomiędzy Koreańskimi a zagranicznymi fanami?

24K: Mieliśmy okazję spotkać się z fanami z zagranicy podczas fanmeetingów, na które licznie przychodzili. Fani z Europy prawie niczym nie różnią się od fanów z Korei. Zagraniczni fani są równie pełni entuzjazmu jak ci koreańscy, zawsze nas wspierają i dodają nam siły. Staramy się jak najlepiej dbać o tych zagranicznych fanów, którzy przychodzą na nasze fanmeetingi, w końcu przybywają z tak dalekich krajów po to, żeby nas zobaczyć. Chcemy jak najlepiej wyrazić swoją wdzięczność! Fani z Europy, jesteście najlepsi! Dziękujemy!

AMP: Macie fanów nawet w tak odległych od Korei krajach jak w Polsce – czy debiutując, myśleliście już o tym, że będzie mogło się tak zdarzyć? Co myślicie o tym, że ostatnio coraz więcej osób w Europie interesuje się k-popem?

24K: Naprawdę nie przyszłoby to nam nawet do głowy. Natrafiliście na 24K, mimo że jesteście z tak dalekiego od nas kraju, wspieracie nas… Jedyne, co nam chodzi teraz po głowie, to to, że musimy się teraz starać jeszcze bardziej. Będziemy dawać z siebie wszystko, aby móc wam zaprezentować jeszcze lepsze i wspanialsze 24K.

AMP: Jakie kraje w Europie chcielibyście odwiedzić i dlaczego?

Cory: Polskę! Doszły mnie słuchy, że to najwspanialszy kraj ^^
Kisu: Chciałbym się wybrać do Anglii. Bardzo lubię brytyjski serial „Doktor Who”, a więc chciałbym tam choć raz pojechać. Poza Anglią, chciałbym też odwiedzić pozostałe kraje Europy!
Jeunguk: Polskę! Myślę, że jest tam co zwiedzać i oglądać!
Daeil: Chciałbym się wybrać do jakiegokolwiek kraju w Europie, zobaczyć tam dużo super miejsc i spotkać się z naszymi ślicznymi 24U.
Hui: Niemcy. Mam dużo niemieckich przyjaciół, a więc chciałbym odwiedzić ich ojczyznę~!
Jinhong:  Niemcy! Słyszałem, że ich kiełbasa jest przepyszna, a tak naprawdę to bardzo lubię kiełbasę.
Sungoh:  Chciałbym pojechać do Anglii i do Hiszpanii. Bardzo lubię oglądać piłkę nożną, a więc strasznie chciałbym obejrzeć jak grają na żywo Manchester United i Real Madrid.

AMP: Jakiego muzyka podziwiacie?

24K: Michaela Jacksona. Jest dla nas najlepszym piosenkarzem na świecie!

 AMP: Dlaczego każdy z was postanowił zostać piosenkarzem?

Cory: Uważam muzykę za największe błogosławieństwo w swoim życiu. A jeszcze większym błogosławieństwem jest dla mnie to, że jako piosenkarz mogę dawać innym radość poprzez swoją muzykę.
Kisu: Kiedy byłem dzieckiem bardzo lubiłem słuchać muzyki i śpiewać. Dlatego też muzyka stała się wielką częścią mojego życia i zacząłem się zastanawiać nad tym, aby zostać muzykiem. Bardziej niż piosenkarzem czy idolem chciałem zostać nauczycielem śpiewu~! Ale chciałem też, aby moje słowa i moja muzyka dotarła do jak największej ilości ludzi, a więc postawiłem sobie za cel śpiewanie.
Jeunguk: Od zawsze zajmowałem się tańcem i po prostu chciałem pokazać swój taniec jak największej ilości osób – tak to się zaczęło.
Daeil: Bardzo lubiłem tańczyć i chciałem pokazać innym swoje występy. Dziękuję wam 24U za waszą nieustającą troskę, kocham was!
Hui: Chciałem zostać piosenkarzem, ponieważ bardzo lubiłem taniec i karaoke.
Jinhong:  Od dziecka marzyłem o zostaniu piosenkarzem, ponieważ uwielbiałem występować – tańczyć i śpiewać – przed innymi.
Sungoh: Bardziej od samej chęci zostania piosenkarzem, po prostu lubiłem muzykę. Ale dzięki szczęśliwemu przypadkowi wylądowałem na przesłuchaniach do wytwórni i rozpocząłem swój trening… Wtedy na dobre sobie postanowiłem, że chcę śpiewać i tańczyć na scenie.

AMP: Jak odpoczywacie wieczorem po długim dniu pełnym pracy? Czy macie jakieś dobre sposoby na pozbycie się stresu?

24K: Prawdziwym wsparciem dla nas są listy przysyłane przez fanów i komentarze pozostawiane przez nich na naszej oficjalnej fan cafe. Zawsze je przeglądamy zanim się położymy, a potem spać~!! Tak samo przeglądamy Facebook i Twitter.

AMP: Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i nagle odkrywacie, że wszyscy zamieniliście się w zwierzątka! Kto stał się jakim zwierzęciem i dlaczego?

Cory: Stałbym się pingwinem. Kojarzy mi się on z niewinnością i pogodą ducha.
Kisu: Jeunguk stałby się jeżem, bo czasem ma ostre kolce, a czasem jest uroczy. Cory byłby golden retrieverem, po prostu mi go przypomina. Hui byłby małpką , też mi ją po prostu przypomina. Daeil obudziłby się jako Charmander z Pokemonów. Sungoh byłby orangutanem, bo ma bardzo długie ręce, a Jinhong wróblem, bo jest głośny i dziób mu się nie zamyka. Kisu stałby się papugą, bo nie dość, że jest głośny, to jest ogólnie bardzo gadatliwy.
Jeunguk:  Ja byłbym kotem, żeby wskakiwać bez problemu na górne łóżko.
Daeil: Ja bym się obudził chyba jako dinozaur. Już normalnie przypominam dinozaura, a co dopiero z samego rana…
Hui: Ja jeleniem. Lubię jelenie, kojarzą mi się z dobrymi cechami, które chciałbym posiadać.
Jinhong:  Ja stałbym się psiakiem. Lubię urocze rzeczy, a małe psy są najbardziej urocze na świecie!!!
Sungoh: Ja byłbym fenkiem! Ostatnio często słyszę, że je przypominam. Jinhong przypomina mi wilka, a Hui małą kaczuszkę.

AMP: Jakie macie teraz plany?

24K: Chcemy zaprezentować różne strony naszej muzyki, stając się najlepszą „grupą artystów” na świecie, tak, aby każdy na całym świecie został naszym fanem. Chcielibyśmy też grać koncerty na całym świecie! Kiedy już tak się stanie, wy wszyscy też przyjdziecie nas zobaczyć, czyż nie?

 AMP: Zostawcie jakąś wiadomość dla Asian Music Polska i polskich 24U!

24K: Dziękujemy wam za zainteresowanie 24K! Zawsze będziemy dawać z siebie wszystko, aby stać się jeszcze lepszym zespołem. Czekamy na ten dzień, kiedy będziemy mogli zaprezentować nasz występ polskim fanom, mamy nadzieję, że nadejdzie jak najszybciej. Póki co jednak musimy jeszcze trochę przetrzymać i przeczekać. Kochamy was!

Za możliwość przeprowadzenia wywiadu dziękujemy członkom grupy 24K oraz ich wytwórni Choeun Entertainment.

Dodaj komentarz