Nadchodzące koncerty – Boris, AliA, Dir En Grey

Dla fanów japońskich mocniejszych brzmień Knock Out Productions szykują kilka wartych uwagi wydarzeń na nadchodzące miesiące. Na tych koncertach nie powinno Was zabraknąć!

BORIS (Japonia) awangardowy metal + Arabrot (Norwegia) noise/art rock
5 grudnia (czwartek) 2019

Wrocław @ Pralnia, ul. Krakowska 100
Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu
https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)
www.eventim.pl

Boris powstało w 1992 roku w Tokio. 4 lata później do basisty, wokalisty i gitarzysty Takeshiego Ohtani i grającej na gitarze i klawiszach Mizuno Yoko, dołączył perkusista i wokalista Atsuo Mizuno. Muzyka Boris z pewnością spodoba się osobom lubiącym brzmienia awangardowe i psychodeliczne, będące mieszanką doomu, drone, noise, post metalu, ambientu, shoegaze, crust punka, industrialu, a nawet j-popu. Zespół ma na koncie 25 albumów studyjnych, 6 koncertowych oraz kilkanaście EP-ek, a przez swoje 27 lat istnienia wziął udział także w ciekawych kolaboracjach – z Merzbowem, Sunn O))), czy z Ianem Astburym z The Cult. W roku swojego 25-lecia wydali świetnie ocenianą płytę „Dear”, natomiast najświeższym wydawnictwem jest album „LφVE & EVφL”, który pojawił się 4 października 2019.

Sprawdź, jeśli lubisz: Sunn O))), Melvins, Sleep…
https://borisheavyrocks.com
https://www.facebook.com/borisheavyrocks

Tego dnia wystąpi również ceniony norweski zespół Arabrot, zdobywca norweskiego odpowiednika nagrody Grammy, grający noise/art rocka.

Sprawdź, jeśli lubisz: Death in June, Melvins, The Birthday Party, Swans, Okkultokrati…
http://www.arabrot.com/thegospel
https://www.facebook.com/ARABROT

 

ALIA (Japonia) j-rock, pop
27 stycznia (poniedziałek) 2020
Warszawa @ Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a
Bilety: 150 zł – przedsprzedaż, 170 zł – w dniu koncertu
https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)
www.eventim.pl

AliA to zespół stosunkowo nowy, bo założony w 2018 roku, a w jego skład wchodzą Ayame (wokal), Rina (skrzypce), TKT (klawisze), Seiya (gitara basowa), Eren (gitara) i Bob (perkusja). Muzyka AliA to bardzo udana mieszanka wielu stylów – j-rocka, j-popu, elektroniki i innych. Wszystko dopełniają kolorowe i efektowne stroje członków zespołu, które świetnie odzwierciedlają ich przepełnioną dobrą energią twórczość. Trasa, podczas której odwiedzą Polskę, będzie ich pierwszą światową trasą po wydaniu dwóch mini albumów.

Sprawdź, jeśli lubisz: Spyair, One Ok Rock, Mucc…
http://www.alialive.jp
https://www.facebook.com/alia20180723/

 

DIR EN GREY (Japonia) awangardowy metal
3 lutego (poniedziałek) 2020
Wrocław @ A2, ul. Góralska 5
Bilety: 120 zł – przedsprzedaż, 140 zł – w dniu koncertu
https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)
www.eventim.pl

Dir En Grey powstało w 1997 roku w Osace. Nazwa zespołu łączy w sobie trzy języki – niemiecki, francuski i angielski. Od początku istnienia kapeli w jej skład wchodzą Kyo (wokal), Kaoru (gitara), Die (gitara), Toshiya (gitara basowa) i Shinya (perkusja). Ich muzyka to połączenie stylów takich jak ekstremalny metal, progmetal oraz elementów gotyckich i awangardowych. Są jednym z najpopularniejszych japońskich zespołów w Polsce, a ich koncert w styczniu 2020 będzie już szóstą wizytą w naszym kraju. Po raz pierwszy wystąpili w Katowicach w 2007 roku podczas Metal Hammer Festival, a ostatnim razem pojawili się w Warszawie jesienią 2018, promując swój ostatni album „The Insulated World” (2018). Styczniowy koncert w ramach trasy „Tour 20: This Way to Self-Destruction” pozwoli dodać Wrocław do listy polskich miast odwiedzonych przez Dir En Grey.

Sprawdź, jeśli lubisz: MUCC, Rise Of The Northstar, X-Japan…
https://direngrey.co.jp/
https://www.facebook.com/direngreyofficial/

Dodaj komentarz