MIYAVI in Warsaw – September 21st, 2023

Koncert MIYAVIego, japońskiego wirtuoza gitary i ikony rocka, który odbył się 23 września 2023 roku w warszawskim klubie Proxima, był już piątym występem muzyka w naszym kraju. Wydarzenie i tym razem przyciągnęło wielu fanów z całej Polski, a atmosfera była elektryzująca od samego początku do ostatnich dźwięków.

MIYAVI, nazywany często “Samurai Guitarist”, jest artystą, który od lat fascynuje i zaskakuje swoją unikalną grą na gitarze oraz energetycznymi występami na scenie. Nie inaczej było tym razem. Atmosfera w wypełnionym po brzegi klubie Proxima była gorąca, a artysta wciągnął wszystkich swoją charyzmą i niesamowitym talentem. Setlista była przekrojem twórczości MIYAVIego i z pewnością nie lada gratką dla jego wieloletnich fanów – usłyszeliśmy nawet takie klasyki jak Girls, Be Ambitious. W segmencie akustycznym usłyszeliśmy też uwielbiane przez wielu Kimi Ni Negai Wo.

Japoński artysta skupił się także na komunikacji z publicznością. W trakcie koncertu wielokrotnie wyrażał swoją wdzięczność za wsparcie i przyjęcie, jakie spotkało go w Polsce. To nawiązanie więzi z fanami jest charakterystyczne dla MIYAVIego i z pewnością zapadło wszystkim w pamięć. MIYAVI jako ambasador UNHCR zawsze stara się poruszyć ważne tematy i przypomnieć o akcjach w których bierze udział, co zachęca również innych do angażowania się. Nie zabrakło też popisu znajomości polskiego czy żarcików.

“Graliśmy w tym klubie też ostatnim razem. (…) Kiedy tu dotarliśmy, mój telefon nawet pamiętał hasło do wi-fi. Super klub, dzięki za zaproszenie!”

Fani w ramach niespodzianki zaśpiewali też huczne “sto lat” – z okazji dwudziestolecia kariery, jak i 42. urodzin MIYAVIego, które obchodził tydzień wcześniej. “Ktoś ma urodziny? Ja? Dziękuję! Tak, dwudzieste ósme” – żartował.

“Muzyka jest niewidzialna, ale ma niezwykłą moc jednoczenia ludzi.”

Podsumowując, koncert MIYAVIego w klubie Proxima w Warszawie był muzycznym przeżyciem, które trudno będzie zapomnieć. Japoński artysta dostarczył fanom nie tylko doskonałej muzyki, ale także niesamowitych emocji i pozytywnej energii. To wydarzenie udowodniło, że MIYAVI nadal jest na szczycie swojej formy i potrafi zachwycić publiczność na całym świecie.

fot. Martyna Cieślik


Dziękujemy Kinetic Vibe za możliwość relacjonowania koncertu!