KONKURS // KNK po raz pierwszy w Polsce

KNK już w sierpniu wyruszają w swoją pierwszą europejską trasę, organizowaną przez MyMusicTaste. Do tej pory jedyny raz w Europie pojawili się w Londynie na festiwalu Feel Korea w 2017 roku. Tym razem odwiedzą aż 6 krajów, w tym 16 sierpnia Polskę, by wystąpić z pełnym przekrojem swojej twórczości.

KNK zadebiutowali z singlem Knock na początku 2016 roku pod skrzydłami wytwórni YNB Entertainment jako bardzo obiecujący, 5-osobowy zespół. Nazwa grupy w języku koreańskim (크나큰) oznacza dosłownie „wielki” – tłumaczą, że dążą do tego, by stać się „kimś wielkim”. Mimo że często nazwa zespołu jest obiektem żartów wśród Koreańczyków, którzy słyszą ją po raz pierwszy, z pewnością zapada ona w pamięć. Przy okazji członkowie zespołu słyną z nieprzeciętnego wśród idoli wzrostu – najniższy z nich (Heejun) ma 180cm, a najwyższy (Seoham) ponad 190cm. Zbieg okoliczności?

Z czasem KNK zdobywali kolejnych fanów nowymi wydawnictwami – jeszcze w 2016 roku wydali dwa mini-albumy – AWAKE i REMAIN. Na ich kanale YouTube pojawiał się też ich własny program – My KNK Television. Na swoim kanale VLIVE zgromadzili ogromną ilość filmów, gdzie nadawali dla fanów na żywo, często grając w zabawne gry.

W 2017 roku swoją pierwszą rocznicę postanowili uczcić nadając na żywo przez 12 godzin na swoim kanale VLIVE. Rekord, który wtedy ustalili, przez długi czas pozostawał niepobity.

Niedługo później wydali singiel GRAVITY z kawałkiem Sun, Moon, Star, oraz jego repackage, GRAVITY, Completed. Koncertowali w Japonii i na Tajwanie, pojawili się również na festiwalu KCON w Nowym Jorku oraz Feel Korea w Londynie. Pod koniec roku Seungjun (w 2018 roku zmienił swoje imię na Seoham), Heejun i Inseong wzięli udział w survivalu MIXNINE.

2018 był dla KNK rokiem, którego nie wspominają najlepiej – w kwietniu okazało się, że u Youjina zdiagnozowano zespół lęku napadowego, przez co zespół kontynuował swoje aktywności we czwórkę, podczas gdy ten zajmował się swoim zdrowiem. We wrześniu podejrzenia fanów o problemach agencji YNB zostały potwierdzone – kontrakty każdego z członków zostały anulowane, a agencja praktycznie przestała istnieć. W tym samym dniu Youjin opublikował list, w którym ogłosił, że odchodzi z zespołu. Pozostali członkowie również podzielili się listami, w których zapewnili, że będą trzymać się razem i zrobią wszystko, by szybko powrócić do fanów.

W grudniu zaczęły pojawiać się dobre wieści – zespół zakończył przygotowania do comebacku i dołączył do nich nowy członek – Dongwon. Długoletni manager zespołu utworzył własną małą agencję, która obecnie zajmuje się działalnością KNK. MyMusicTaste zapowiedziało na początek 2019 roku trasę KNK w Stanach Zjednoczonych. Seoham za to dostał swoją pierwszą główną rolę w webdramie Just One Bite season 2.

7 stycznia 2019, po ponad półtorarocznej przerwie, KNK powrócili w składzie Park Seoham, Lee Dongwon, Jeong Inseong, Kim Jihun i Oh Heejun z singlem Lonely Night.

Po zakończeniu promocji dali kilka koncertów w Japonii, aby pod koniec lutego wyruszyć w trasę po USA. Swoją trzecią rocznicę spędzili z fanami w Nowym Jorku, który był ostatnim przystankiem trasy.

Seoham wystąpił w kolejnej webdramie Dating Class wspólnie z m.in. Chuu (Loona) i Gyuri (fromis_9), która była emitowana od maja do czerwca. Jednocześnie KNK szykowali materiał na kolejny album.

15 lipca powrócili z singlem KNK S/S COLLECTION promowanym przez Sunset. Nad albumem pracowali z Nassun, który wcześniej tworzył dla K.A.R.D, A.C.E czy Hollanda. Cała oprawa, od zwiastunów, przez design albumu i zdjęcia, aż po sam tytułowy utwór, przywodzi na myśl pokaz mody. Ten koncept, bardzo długo wyczekiwany przez Tinkerbell (tak nazywani są fani zespołu), zdaje się idealnie pasować do tych wysokich chłopaków.

Europejska trasa KNK SUNRISE TOUR IN EUROPE rozpocznie się już w sierpniu!

 • 14 sierpnia – Berlin
 • 16 sierpnia – Warszawa
 • 18 sierpnia – Londyn
 • 21 sierpnia – Lizbona
 • 23 sierpnia – Madryt
 • 25 sierpnia – Paryż

Bilety na koncert w warszawskim klubie Palladium można kupić tutaj. Oto ich ceny:

 • 470zł – bilet VIP (wcześniejsze wejście, hi-touch)
 • 220zł – bilet normalny (balkon)
 • 180zł – bilet normalny (parter)

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

KONKURS

Dzięki uprzejmości 4BB i MyMusicTaste macie szansę wygrać podwójne zaproszenie (2x bilet normalny) na koncert KNK w Warszawie! Zasady konkursu są bardzo proste:

 • Kliknijcie like pod tym postem na Facebooku i udostępnijcie go publicznie na swojej tablicy. (Pamiętajcie też, by polubić nasz fanpage!)
 • W komentarzu pod tym samym postem oznaczcie osobę, z którą chcielibyście wybrać się na koncert oraz podzielcie się Waszym ulubionym zrzutem ekranu z jednego z teledysków KNK.

Wybierzemy jednego zwycięzcę, który otrzyma podwójne zaproszenie na koncert. Odpowiedzi przyjmujemy do niedzieli, 4 sierpnia do godziny 20:00. Zwycięzcę poinformujemy przez wiadomość prywatną w dniu następnym.

Dodaj komentarz