Dio – Distraught Overlord & Dirtrucks – biografia

 

Dio – Distraught Overlord

pre_1454869780__diothumb

Jak powstał zespół Dio – Distraught Overlord?

Dio: Czy wciąż pamiętacie? Dio – Distraught Overlord to zespół, który przybył z głębin piekła. W 2006 roku nagle pojawiliśmy się na tym świecie. Opanowanie Japonii zajęło nam jedynie chwilę, już kilka lat później podbiliśmy również Europę i USA. Niestety… w 2010 musieliśmy opuścić ten świat.Nasza działalność narobiła wiele zamieszania w muzycznym świecie. Muzyka oraz wizja prezentowane przez Dio – Distraught Overlord zafascynowały wielu. Byli nawet tacy, którzy nas wielbili. Jako Dio – Distraught Overlord pozostawiliśmy po sobie ślad w historii muzyki jako legendarny zespół.

W jaki sposób wybraliście członków zespołu?

Dio: Na samym początku byliśmy we dwójkę, ja – Mikaru – i Ivy. Wkrótce dołączyli do nas Kei, Erina i Denka. Wtedy jeszcze niczego o sobie nie wiedzieliśmy. Połączyła nas jednak jedna rzecz, nasz zespół powstał dzięki naturalnemu podobieństwu naszych dusz.Wiedzieliśmy dobrze, że najważniejsze są uczucia i pasja każdego z nas, a dowodzi tego istnienie Dio. Nawet teraz jesteśmy dla siebie jak rodzina.

Dlaczego wybraliście ten rodzaj muzyki?

Dio: Złość, smutek, ból i cierpienie… te uczucia pasowały do tego, co chcieliśmy wyrazić. Muzyczny świat Dio – Distraught Overlord jest krzykiem duszy, który przekazujemy poprzez agresywne dźwięki i wyrażające ból melodie. Występy Dio – Distraught Overlord zawsze są oparte na tym, co w danej chwili czujemy. Nic nigdy nie jest zaplanowane. Właściwie to podczas tych brutalnych występów każdy z członków odniósł kiedyś jakieś obrażenia. Ale nasze występy oczarowują widzów oraz ich dusze właśnie tym szaleństwem.

DIRTRUCKS

0005

Dirtrucks to pochodzący z Japonii żeński zespół grający rock’n’rolla. Powstał w 2005 roku w Tokio, a w jego skład wchodziły Dae, Sae i Rui. Na muzykę zespołu wpływ wywarło proste i fundamentalne melodyjne brzmienie rocka z lat 70. i 80. Po wydaniu albumu „Yellow Rose (LOVESHIT MUSIC)” dziewczyny zajęte były koncertowaniem głównie na terenie Tokio. W 2006 roku zespół odwiedził  USA i Europę dwukrotnie. W czerwcu 2007 supportowały występ Gigantor w Tokio. Dee opuściłą zespół tuż po zakończeniu trasy w listopadzie, po czym do zespołu dołączyła Celica i Deth-Tomo (basistka), wtedy zespół stał się czteroosobową formacją. W 2008 roku nagrały 5 nowych utworów i ponownie odwiedziły Europę. Grały we Francji, Czechach, Niemczech, Polsce, Holandii, Szwajcarii, Włoszech i Hiszpanii. W 2009 roku z zespołu odeszła Deth-Tomo, a w 2010 roku Celica. W kwietniu 2016 roku zespół ponownie odwiedzi Europę podczas trasy zatytułowanej „B7Klan 10th Anniversary 2006-2016”. Podczas występu pojawią się też gościnnie byłe członkinie zespołu – Celica oraz Itsuka.

Oficjalna strona DIRTRUCKS: dirtrucks.com

 

B7Klan 10th Anniversary 2006-2016 Tour

Dio – Distraught Overlord i Dirtrucks w Polsce:
14 kwietnia, Wrocław, klub Firlej

Normal entrance: 29,00 €
Early entrance: 38,00 €

Bilety można zakupić na stronie Weezent.

Dodaj komentarz